DOLAR 7,46271.33%
EURO 9,02400.49%
ALTIN 437,710,06%
BITCOIN 261666-5,48%
Giresun
-2°

KAR YAĞIŞLI

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Türkiye’de ilk koronavirüs aşısını Sağlık Bakanı Koca yaptırdı

Türkiye’de ilk koronavirüs aşısını Sağlık Bakanı Koca yaptırdı

ABONE OL
13 Ocak 2021 19:57
Türkiye’de ilk koronavirüs aşısını Sağlık Bakanı Koca yaptırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu üyeleri ve Prof. Dr. Mehmet Ceyhanyeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Çinli Sinovac şirketi tarafından geliştirilen CoronaVac aşısını yaptırdı.

Ankara Şehir Hastanesi‘nde aşı yaptırdıktan sonra konuşan Koca, “Ben öncelikle bu aşılama çalışmasının, programının milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Daha önce de ‘Tünelin ucunda ışık göründü‘ demiştim hatırlarsanız” ifadesini kullandı. Koca, şöyle devam etti:

  • “Bugün de öyle bir gün. Aşının dünyada başlamasıyla birlikte bu ışığı görmüştük. Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum. Milletimize, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum.

‘Normal hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor’

  • Herkesin de mutlak aşı olması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Çünkü bu hastalıktan korunmanın en önemli yollarından birisi aşı olmak. Normal hayatımıza dönmek için aşıyı mutlaka yaptırmamız gerekiyor.”

“Herkesin aşı olması gerektiğinin altını çiziyorum. Normal hayatımıza dönmek için mutlaka aşı yaptırmak gerek” ifadesini kullandı.

Koca, aşılama süreciyle ilgili olarak Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada da bazı bilgiler verdi. Sağlık çalışanlarının aşılanmasına yarın başlanacağını duyuran Koca, şunları kaydetti:

‘Aşı adaletle dağıtılacak’

  • Aşı adaletle dağıtılacak ve Bilim Kurulu’nun belirlediği öncelik sırasından başka hiçbir uygulama olmayacak. Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir. Aşıların üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir.
  • Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar ve randevu alarak aşılarını olmaya gideceklerdir. Vatandaşımızı motive etmesi açısından devlet büyüklerimizin de aşılanmasını Bilim Kurulu yararlı buldu. Devlet büyüklerinin aşılanması örnek teşkil edecektir.”

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP
rk
rk