724Karadeniz.com

Koca: Şehir hastanelerimiz sadece günlük ihtiyacımızı karşılamamış, tehlikelere set çeken birer tedbir olmuştur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin açılış törenine katıldı.

Hastanenin açılış töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve telekonferansla Japonya Başbakanı Şinzo Abe‘nin katılımıyla yapılacak. Açılış törenine katılacak olanlar, hastaneye tek tek kimlik kontrolü ile alındı. Erdoğan hastanede incelemelerde bulundu.

Erdoğan’a, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile diğer yetkililer eşlik etti.

Daha sonra tören başladı. Törende ilk olarak Sağlık Bakanı Koca konuştu. Koca’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Yeni şehir hastanemiz için şükranlarımı sunuyorum. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi maddi girişimden ziyade vizyonun eseridir. Hayata geçirilmesinde öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm geçmiş sağlık bakanlarına teşekkür ediyorum. Şehir hastanelerimiz sadece günlük ihtiyacımızı karşılamamış, tehlikelere set çeken birer tedbir olmuştur.

‘Bu tür fedakar sağlık personeline çok az millet sahiptir’

Türkiye’yi sağlık turizminde önemli bir marka haline getirecek en önemli niteliklerden biri şehir hastaneleri olacaktır. Artık iftiharla söyleyebilirim ki sahip olduğu sağlık tesisleri ve personeliyle birlikte Türkiye tüm dünyaya sağlık hizmeti sunmaya adaydır. Şehir hastaneleri, hastanecilik alanında ulaşılan en son noktadır. Bu binaları canlı kılan, içinde hizmet verecek olan kaliteli sağlık personelimizdir. Zorlukları engel olmayan, her türlü şiddete boyun eğmeyen, ‘mesai’ demeden gece gündüz çalışan sağlık personelimiz bu binalara can verecektir. Bu tür fedakar sağlık personeline çok az millet sahiptir. Bütün vatandaşlarımız, bütün hastalar adına teşekkür ediyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ