724Karadeniz.com

Kemalpaşa Direndi, Baz İstasyonu Mühürlendi

Kemalpaşa’da bir GSM şirketi, izinsiz gizlice Kemalpaşa Belediyesi hudutlarında bulunan Çay-Kur’a ait Çay Fabrikası alanı içine baz istasyonu kurdu. Baz istasyonunu belediyeden izin almadan, Kemalpaşa halkının sağlığını hiçe sayarak izinsiz kurduğu için Kemalpaşa halkından tepki gördü ve istasyon belediye tarafından mühürlendi.
Haber yerel basın ve sosyal medyada yer aldı. Konuyla ilgili gazeteci Sami Özçelik’in sorularını cevaplayan Başkan Ergül Akçiçek, önemli olanın en başta sağlık ve Kemalpaşa halkı olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi;
 Düşünün, ilçenizin tam da göbeğine “Baz İstasyonu” kuruluyor. Bundan kimsenin haberi olmuyor! Böyle bir şey için izin alınması gereken kurumların hiç birisinden izin alınmıyor. Tam bir “Gecekondubaz!” istasyonu. Tabii olay kısa sürede duyuluyor. İlçe halkı, Belediye söz konusu alana gidiyor ve gereken tepki sonrası gecekondu baz istasyonu mühürleniyor.

Bunlar, 2020 yılında ilimizde, Artvin’de, Sarp Sınır Kapısı’na yakın ilçemizde yaşanıyor.

RADYASYONLU ÇAYIN GÖMÜLDÜĞÜ
ALANA YAKIN BAZ İSTASYONU!
“Baz istasyonu, 8 Mayıs Cumartesi sabahı gizli bir şekilde ÇAY-KUR’a ait alanda kuruluyor. Baz istasyonunun kurulduğu yer, yazın yoğun olarak kullanılan Kemalpaşa sahiline ve Uzunyalı Mahallesi’ne oldukça yakın. Haber, gazeteci Ramazan Balcı’nın imzasıyla 11 Mayıs’ta sosyal medya ve yerel medyada yer aldı. Kemalpaşa içinde belediye hudutlarında bir işlem veya iş yapılacaksa mutlaka belediyeden, izin almak, ruhsat almak zorunluluğu vardır. Hele hele sağlığımızı tehdit eden asla yerleşim yerinde olmaması gereken bir istasyonun konulması 2 kere suçtur. Böyle bir şeyi nasıl yaptıklarını anlamakta zorluk çekiyorum!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ