724Karadeniz.com

Bir gencimiz daha koronoya yenik düştü

Koronavirüs (covit-19) bir gencimizin ölümüne sebep oldu. Aslen Şavşat-Tepeköylü olan, Bursa’da ikamet eden Elmacı ailesinin 2 ferdi koronavirüs nedeniyle hayata veda etti.

Önce, emekli öğretmen Behçet Elmacı’nın eşi babaanne Sudiye Elmacı koronadan hayata veda etti. Ardından torunu Suniye-Seracettin Elmacı’nın oğulları Semih Elmacı, tedavi gördüğü hastanede maalesef kurtarılamadı ve 16 Mayıs 2020 tarihinde genç yaşta hayata veda etti.

Elmacı Ailesi kısa aralıklarla 2 ferdini kaybetmenin büyük acısını yaşadı. Semih Elmacı(30), 17 Mayıs 2020 Pazar günü Bursa’da sonsuzluğa uğurlanacak. Semih Elmacı, Artvin Çoruh Üniversitesi´nde muhasebe okumuş, özel bir şirkette muhasebeci olarak çalışmaktaydı ve bekardı.
Elmacı ailesinin Artvin’de yaşayan akrabaları derin bir acı yaşıyor. Şavşat Tepeköy’de yas var. Sevenleri cenazeye gidilemediği için Elmacı ailesine sosyal medya üzerinden ve telefondan başsağlığı veriyorlar.
Bu son ölüm bize şunu gösteriyor; koronavirüsün şakaya gelir yanı yok. Gençlere etki etmiyor, yaşlıları öldürüyor, algısı doğru değil. Artvin’de koronavirüs görülmüyor diye inanılmaz bir boş vermişlik, rehavet ve aymazlık var. İnsanlar tokalaşmaya, birbirleriyle sarılmaya başlamışlar. El vermeyenlere el uzatanlar kızmaya başlamış! Bu korkunç bir hatadır.
─Koronanın en etkili tedavi yolu koronavirüse yakalanmamaktır!
Semih Elmacı, gencecik bir kardeşimizdi. Korona yüzünden öldü. Biz Artvin’de, ilçelerde, başka illerde, Türkiye genelinde herkesi bir kere daha uyarıyoruz. Koronanın en etkili tedavisi bu virüse yakalanmamaktır. Sudiye Elmacı ve Semih Elmacı’ya Allah’tan rahmet, Elmacı ailesine sabırlar diliyoruz. Ruhları Şad, mekânları cennet olsun.
Şavşat- Tepeköylü olan Yalçın Temiz’in kurduğu Şairler whatsapp grubu“Has Dostlar” Semih Elmacı’nın ölüm haberi nedeniyle şiirlerine ara verdi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ