724Karadeniz.com

Amasya İHH’da Bayram Sevinci

Amasya İHH her yıl olduğu gibi bu yıl da Amasya’da düzenli olarak desteklenen 55 yetime bayramlık giydirerek çocukları sevindirdi.

Yetimler Allah’ın bize emaneti

Amasya İHH Yetim Sorumlusu Fatih Akgül, yetimlere yönelik yaptıkları faaliyetlere ilişkin şu açıklamalarda bulundu: “Birleşmiş Milletler verilerine göre dünyada 153 milyon yetimin var olduğu biliniyor. Gayri resmi rakamlara göre bu sayı 400 milyon. İslam inancına göre yetimler bizlere Allah’ın bir emanetidir. Bizler Amasya İHH olarak gerek dünyada gerekse de Amasya’ da bulunan yetim, muhtaç ailelerimize sahip çıkmaya, onların dertlerine ortak olmaya gayret gösteriyoruz.

İHH olarak onlarca ülkedeki yüz binlerce yetime sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Büyüyüp kendi ayakları üzerinde duruncaya kadar yetimlere daima destek olmak; barınmadan sağlığa, eğitimden gıdaya her türlü ihtiyaçlarını karşılamak için durmaksızın çalışıyoruz. İstiyoruz ki kendi topraklarında, kültürlerinden kopmadan, yakınlarının yanında kimseye muhtaç olmadan yaşasınlar. Ebeveynlerini kaybetmiş ve akrabaları yanında yaşamaları mümkün olmayan yetimler için kendilerini aile ortamında hissedecekleri yetimhaneler inşa ediyoruz.

Dört bir yandaki 51 ülkede ve Türkiye’de 76 şehirde bulunan 95 bini aşkın yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstleniyor; eğitim, sağlık, gıda, barınma gibi konularda onlara destek veriyoruz. Her yıl ise dünyanın 120 ülkesindeki 800 bin yetime yardım ulaştırıyoruz. İlimizde de 40 yetime düzenli yardım yapılmaktadır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ