724Karadeniz.com

ADD’den anlamlı hediye

Atatürk´ün Samsun´a çıkışının 101. yılı, Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nın 85. yılı nedeniyle koronavirüs mücadelesi göz önüne alınarak kısıtlı olarak yapılan kutlamalar gerçekleştirildi.

Sosyal mesafe gözetilerek maskeli ve temas etmeden yapılan etkinliklerde Atatürk Anıtı´na çelenk kondu. Saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marş okundu.
Atatürkçü Düşünce Derneği ve CHP Gençlik Kolları İl Başkanlığı’nın birlikte gerçekleştirdiği Atatürk baskılı tişört ve Atatürk´ün yazdığı “Nutuk” kitabı gençlere hediye edildi.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan şunları söyledi;
“19 Mayıs Atatürk´ü Anma ve Gençlik Spor Bayramının bu yıl 101. yılını kutluyoruz.
Malum bu yıl bütün dünyayı adeta esir alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde de çok ciddi önlemler alındı. Bu kapsamda birçok etkinlikler yapılamadığı gibi 19 Mayıs Bayramı’mızı da kısıtlı olarak kutluyoruz. Atatürk Anıtı´na çelengimizi sunduk, saygı duruşunda bulunduk ve İstiklal Marşı´mızı söyledikten sonra adları daha önce belirlediğimiz gençlerimize Atatürk baskılı tişört ve Atatürk´ün yazdığı “Nutuk” kitabını gençlerimize ulaştırdık.
Nutuk, Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşunun bir özetidir her gencimiz herkes mutlaka Nutuk´u okumalıdır. Biz, Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi olarak 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında böyle bir çalışmayı yapmış olduk.
Biliyorsunuz, ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, özellikle bir kere daha dikkat çekmek isterim ki; ülkeyi gençlere emanet etmiştir. O halde biz gençlerimizi en iyi şekilde donanımlı olarak yetiştirmek zorundayız. Gençliği iyi eğitim almamış, iyi yetişmemiş ülkeler ayakta kalamazlar.
Bu nedenle Atamızı asla unutmayacağız. Onun bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti´ne her zaman sahip çıkacağız. Nutuk kitabında yazılanlar Atatürk´ün bizlere vasiyetidir, uyarılarıdır. Onun içerisinde bize ışık olacak her şey vardır. Gençler için sadeleştirilmiş olarak yazılmış. Nutuk kitabını gençlerimiz okuyacak daha sonra kitaptan ne anladığını özet olarak yazacaklar.
Nutuk ile ilgili özet çıkarıp yazı yazan gençlerimize sürpriz hediyelerimiz olacaktır. Ülkemizi ve gençlerimizi seviyoruz. Atatürk´ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak bu da gençlerimiz sayesinde olacaktır.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ