724Karadeniz.com

Semt Pazarı Açıldı

2 aylık koronavirüs salgın sürecinin ardından başlayan normalleşme adımları kapsamında pazartesi günleri açılan haftalık semt pazarı 17 Mayıs Pazartesi günü koronavirüs tedbirleriyle meyve ve sebze grubu Artvin Belediyesi Hizmet Binası önünde, tuhafiye grubu ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü ( Eski Adliye Binası) arkasında yeniden Artvin halkına hizmet vermeye başladı.
Artvin Belediyesi önündeki semt pazarında, sosyal mesafe kuralından dolayı pazarcıların tümünün bir arada satış yapma imkânı olmadığından pazarcı esnafı çekilen kura ile 2 gruba ayırılarak bir hafta bir grup bir hafta bir grup tezgah açtı. Giysi grubu satışı yapan pazarcı esnafı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü (eski adliye binası) arkasında bulanan pazar yerinde tezgah açıldı.
Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, tezgahlar arasında 3 metre mesafe ile açılan pazara vatandaş, maskeli olarak alınıyor. Pazarcı; tıbbi maskeli ve eldivenli satış yaparak müşterinin ürünlere el sürmesine izin vermeyecek. Pazarcı yanında dezenfektan malzemesi ve en 80 derece kolonya bulunduracak. Bu hususta gerekli denetim ve kontroller zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilecek.
Semt Pazarı Ramazan Bayramı arifesi olan 23 Mayıs Cumartesi günü de açık olacak.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ